I. TŘÍDA KOŤÁTKA

KOŤÁTKA

Aktuálně

PLÁNOVANÁ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ A JINÉ AKTIVITY V MŠ ve 2. pololetí školního roku 2023/2024:

7. 5. -  besídka ke Dni Matek

17.5. - ŘEKA, RYBNÍK, TUŇ - ekologický vědecký program na zahradě, vybíráme 70,-Kč

23. 5. - Zvířátka z farmy na zahradě ve školce -  program pouze pro děti z koťátek - (jedná se o program pro nejmenší děti z naší MŠ v den, kdy starší děti odjíždí na celodenní výlet do ZOO). Budeme vybírat 80,- Kč

29. 5. - vystoupení Balónkového klauna a oslava Dne dětí

10.-14. 6. - barevný týden v MŠ

Květen - nebo červen - dle počasí vybraný den (dáme včas vědět kdy) budeme mít dopravní výchovu .

Třídu nejmladších dětí v naší MŠ navštěvuje ve školním roce 2023/2024 celkem 21dětí ve věku 2-3 roky (postupně v průběhu roku 3-4 roky).

Třída se nachází v přístavbě školky vlevo od hlavních vchodových dveří, procházíte přes šatnu sluníček a opět vlevo do šatny koťátek.

Při práci s dětmi respektujeme vývojová specifika této věkové skupiny dětí. Ponecháváme dostatek času pro volnou hru a činnosti, které jsou pro rozvoj inteligence a vnitřní motivace v tomto věku nejzásadnější. Děti se prvotně socializují mimo rodinu, proto se  v klidném a vstřícném prostředí snažíme o co nejpohodovější adaptaci jednotlivců na prostředí MŠ. Cílem je především rozvoj samostatnosti v sebeobsluze a osobnostní rozvoj s důrazem na individuální přístup.

Řízeně s dětmi pracujeme na základě Školního vzdělávacího programu.

• Nabízíme dostatek estetických podnětů a činností, snahou je rozvíjet kreativitu a fantazii.
  • Podporujeme situační učení, vnímání světa především smysly.
  • U takto malých dětí je nutné činnosti střídat a ponechat prostor pro pohybové aktivity - pracujeme s dětmi na rozvoji  hrubé motoriky, tělesné zdatnosti a psychomotoriky.
  • Využíváme také prvky dramatické výchovy, relaxační metody vhodné ke zklidnění v průběhu dne, podporujeme správnou činnost mluvidel logopedickými cvičeními, říkankami a hlasovou výchovou, začínáme s velkoformátovou grafomotorikou, dětem čteme a seznamujeme je se světem knihy, připravujeme činnosti s prvními matematickými dovednostmi - pokládáme základy všech primárních dovedností, které děti budou rozvíjet a stavět na nich až do nástupu do školy.

S dětmi pracují paní učitelky Žaneta Kupka a Pavlína Papajková

Důležité kontakty a informace:

webové stránky MŠ: www.msbilalhota.cz

Telefonní kontakty: 585 340 771, 739 642 956

Omlouvání dětí: Osobně v MŠ, telefonicky, SMS zprávou, e-mailovou zprávou na adresu

omluvenky.ms.bilalhota@seznam.cz

Mail naší třídy: kotatka.ms.bilalhota@seznam.cz

Pro odhlášení stravy je třeba dítě omluvit nejpozději do 14.00 hod.předchozího dne !!! - jinak omluveni budou, ale stravu si mohou rodiče vyzvednout v čase od 10.00 - 10.15. hod. přímo v MŠ nebo na rampě v místnosti určené k výdeji jídlonosičů během dne (takto pouze první den nepřítomnosti), nebo strava propadá.

Dítě omlouváme na určirtou dobu - od kdy - do kdy.